Pojištění právní ochrany

Pojištění právní ochrany

Právní prostředí kolem nás je stále náročnější, zákony se mění velmi často tak a hájit účinně svá práva není pro většinu občanů vůbec jednoduché. Velké firmy či instituce někdy zneužívají i to, že občan váhá, zda si v dané věci vzít právníka a uhradit nemalé náklady s nejasnou vyhlídkou na úspěch. To vede bohužel k tomu, že na obranu svých práv často rezignujeme a s nespravedlností se smíříme. Podle nedávného průzkumu jsou Češi dokonce v EU na předposledním místě, co se týká vymáhání práv spotřebitele při nespojenosti se zbožím nebo službou!

Mezi těmi, kdo nehájí svá práva, však nemusíte být i vy. Stačí si uzavřít pojištění právní ochrany, tedy jakéhosi „předplaceného právníka“.  Z tohoto pojištění se pak hradí nejen odměna právnímu zástupci, ale i nejrůznější poplatky za soudní znalce apod. Pojišťovny provozují i základní právní poradenství po telefonu a pomohou vám tak přímo na místě.

Právní ochrana řidiče a vozidla

Nejčastěji sjednávaným druhem pojištění právní ochrany je pojištění řidiče a vozidla. Při provozu vozidla se totiž s paragrafy můžeme setkat velmi snadno. Od reklamace vady vozidla po jeho koupi, sporu s autoservisem v případě nekvalitní opravy, sporu s pojišťovnou o výšku plnění z havarijního pojištění až k řešení dopravních přestupků s policií a správním úřadem nebo soudních sporů o zavinění dopravní nehody.

U všech těchto, ale i dalších situací se pojištění právní ochrany ukáže jako neocenitelný pomocník v nouzi.

Právní ochrana při pracovním vztahu

Spory se zaměstnavatelem o neplatnost výpovědi, nesprávné odškodnění pracovního úrazu nebo přestupkové či trestní řízení vyplývající z vašeho pracovního zařazení. Právě v těchto případech velmi oceníte pojištění právní ochrany v pracovním vztahu a s pomocí právníků, zkušených v pracovním právu dokážete účinně ochránit své zájmy

Pojištění právní ochrany při pracovním vztahu může být uzavřeno samostatně, či v kombinaci s dalšími druhy pojištění právní ochrany.

Právní ochrana rodiny

Při běžném životě řešíme celou řadu právních situací, nejčastěji jako spotřebitelé, kdy reklamujeme nekvalitní zboží či službu, domáháme se náhrady škody, kterou nám způsobil někdo jiný, nebo řešíme spor s pojišťovnou o řádnou výplatu z úrazového pojištění dítěte.

Pojištění právní ochrany rodiny je tím správným řešením, které nám poskytne klid a jistotu pro takovéto situace.  Může být uzavřeno samostatně, či v kombinaci s dalšími druhy pojištění právní ochrany. Naší specialisté v INSIA BM vám pomohu nastavit optimální kombinaci pojištění právní ochrany dle vašich potřeb.    

Z praxe pojištovny DAS        

Jak dostat dle zákona nezdaněné peníze z firmy

Číst dál...

Hrozba insolvence

Z hlediska insolvence firem představuje Covid-19 časovanou bombu. Přestože se řada ekonomik pomalu probouzí

Číst dál...

Zaplatíme Vám Vaši fakturu

Insia a Cashbot spustily projekt platby jednotlivých faktur podnikatelům,

Číst dál...
všechny novinky