Pojištění majetku

Pojištění majetku

Rodinný dům a jeho vybavení představuje pro většinu občanů jejich největší majetek a při jeho značném poškození či úplné ztrátě by si opravu či náhradu nemohli z běžných úspor dovolit. Proto je pojištění majetku opravdu tím základním pojištěním každé rodiny. Zkušení pojišťovací makléři v INSIA pro vás připraví to správné pojištění pro rodinný dům, chatu či chalupu a vybavení domácnosti a pomohou i se zajištěním vinkulace pro hypotéku.

Pojištění staveb, domů a bytů

Základním pojištěním pro rodinné domy a bytové jednotky je pojištění proti živelním škodám.  V posledních letech postihují naší zemi stále častěji povodně, záplavy, krupobití či vichřice. Objevují se ale i malá tornáda a záplavy sněhu poškozují střechy na horách i ve městech. Rodinným domů se nevyhýbají ani požáry a měděné okapy či další stavební součásti stále lákají zloděje.

Ceny i malých domů dnes dosahují milionových částek a v případě větší škody bude pro většinu občanů velmi obtížné financovat opravu z vlastních úspor či z úvěru.  Nejlepším řešením je proto kvalitní pojištění. Za několik korun denně můžete mít klid a jistotu, že nepřijdete o střechu nad hlavou.

Pojištění rodinných domů je běžně nabízeno ve všech kancelářích INSIA. Kontaktujte naše specialisty a nechte si vypracovat porovnání nabídek několika pojišťoven.   Máte-li starší pojistku na dům, zdarma vám zkontrolujeme, zda je možné ji zlepšit či nehrozí-li nebezpečí podpojištění. Kontrolu pojistky doporučujeme po každé větší rekonstrukci a minimálně každých 5 let.

pojištění vybavení domácnosti

Pojištění vybavení domácnosti bývá často zaměňováno s pojištěním bytové jednotky či vlastní stavby domu.  Jedná se však o 2 odlišné druhy pojištění! Zjednodušeně lze říci, že vše co je pevně spojeno s nemovitostí, patří do pojištění stavby (např. vana, sprchový kout, umyvadlo atd.). Do pojištění vybavení jsou na druhé straně zahrnuty všechny ostatní věci uvnitř domu či bytu (nábytek, nádobí, elektronika, oblečení, osobní věci, lyže, kola atd.)

Vybavení domácnosti bychom si tedy měli pojistit nejen v rodinném domě, či ve vlastním nebo družstevním bytě, ale i pokud bydlíme v pronájmu. Majitel bytu totiž nemůže pojišťovat naše věci. Pojišťovny dnes nabízí celou řadu kvalitních pojištění domácnosti s řadou připojištění. Připojistit je možné i cenné věci jako starožitnosti, sbírky či obrazy a jiné umělecké předměty.

Obraťte se na nejbližší kancelář makléřů INSIA, kde vám naši odborníci vypracují porovnání nabídek několika pojišťoven a navrhnou nejvýhodnější řešení. Máte-li starší pojistku na domácnost, zdarma vám zkontrolujeme, zda je možné ji zlepšit či nehrozí-li nebezpečí podpojištění z důvodu nízké pojistné částky. Kontrolu pojistky doporučujeme po každém větším nákupu vybavení a minimálně každých 5 let.

Pojištění chat a chalup

S pojmy chata či chalupa a pojištění si většina z nás spojuje i slovo „vykradení“. Ano, nejčastějším důvodem pro sjednání pojištění chaty a chalupy bývá obvykle obava z vykradení rekreační stavby v době naší nepřítomnosti.  Policejní statistiky to každoročně potvrzují. Ovšem rekreačním stavbám se nevyhýbají ani živelní škody, právě naopak.

Často máme chatu nebo chalupu v atraktivním prostředí, u řeky, na horách, v lese. A všude tam hrozí zvýšené riziko povodně či záplavy, pádu stromů, vichřice sesuvu půdy nebo tíhy sněhu. Kontaktujte specialisty INSIA v některé z našich kanceláří a nechte si vypracovat porovnání nabídek pojišťoven na pojištění vaší chaty či chalupy.

Pojištění zahrady

Krásná a udržovaná zahrada bývá často zálibou i pýchou majitelů rodinných domů, ale i chat či chalup. Přemýšleli jste však někdy, kolik by stálo obnovení porostů zahrady, pokud by se přes ni převalila vlna vody s bahnem? Vichřice může za pár vteřin polámat krásně vzrostlé stromy a teakový zahradní nábytek nebo gril také jistě každý letní večer neuklízíte před zloději do zamčené garáže.

Právě pro takové případy přišly pojišťovny s pojištěním vybavení zahrady. To zahrnuje jak porosty, tak terénní úpravy (zídky, ploty, cesty), ale i drobné stavby (pergola, udírna, altán) či bazény nebo zahradní jezírka a jejich vybavení (filtrace, čerpadla). Pojištění se vztahuje i na zahradní techniku jako je sekačka, motorová pila či malotraktor.

Máte-li krásnou a pěkně vybavenou zahradu, neváhejte kontaktovat specialisty na pojištění majetku občanů v nejbližší kanceláři  INSIA. Zkontrolujeme, zda a v jakém rozsahu se na vybavení zahrady vztahuje vaše současná pojistka rodinného domu a případně vám doporučíme speciální pojištění zahrady.

V oblastech ohrožených povodněmi se nabídky pojišťoven mohou výrazně lišit, a proto je dobré se obrátit na makléře INSIA BM, kteří spolupracují se všemi pojišťovnami na trhu a pomohou vám najít co nejlepší podmínky.

Jak dostat dle zákona nezdaněné peníze z firmy

Číst dál...

Hrozba insolvence

Z hlediska insolvence firem představuje Covid-19 časovanou bombu. Přestože se řada ekonomik pomalu probouzí

Číst dál...

Zaplatíme Vám Vaši fakturu

Insia a Cashbot spustily projekt platby jednotlivých faktur podnikatelům,

Číst dál...
všechny novinky